Transport i Spedycja

Zastosowania folii bąbelkowej – sztuka pakowania przesyłek

Folia pęcherzykowa to jeden z najważniejszych wynalazków XX wieku. Jej szerokie zastosowanie i wpływ na rozwój cywilizacyjny są niezaprzeczalne. Jakie są jej najczęstsze zastosowania podczas pakowania paczek i transportu? Sprawdź, co potrafi niepozorna folia bąbelkowa.

Ochrona przed uszkodzeniem

Folia bąbelkowa określana jest też jako folia pęcherzykowa i miała zabezpieczać pakowane przedmioty przed uderzeniami oraz wibracjami, czyli chronić je przed ew. uszkodzeniem. Jest to jej powszechne zastosowanie, ale można wymienić ich więcej.

Pakowanie i zabezpieczanie przesyłek

Najbardziej powszechne zastosowanie folii to pakowanie i zabezpieczanie przedmiotów przed uszkodzeniem mechanicznym. Folia pęcherzykowa ma dobre właściwości amortyzacyjne i izolacyjne, skutecznie chroni przed wstrząsami i wilgocią podczas wysyłki przedmiotów, ich transportu czy przechowywania.

Wypełniacze wolnej przestrzeni do przesyłek

Poza tym folia bąbelkowa może służyć do produkcji różnych wypełniaczy do paczek, dzięki którym w ich wnętrzu nie będzie wolnej przestrzeni – to ważne głównie w przypadku delikatnych i kruchych towarów. Zamortyzuje też wstrząsy podczas transportu.

Koperty bąbelkowe

Popularne są także koperty bąbelkowe, czyli wypełnione folią pęcherzykową. Sprawdzą się do wysyłki bardzo delikatnych przedmiotów – są doskonałe do zabezpieczenia takich przesyłek. Koperta wyłożona od wewnątrz folią zapewni bezpieczny transport cennego towaru.

Partner wpisu Pk System

Lena.k